Tým

Vladimír Fila

Sound Design

Sound&light designer a hudební IT konzultant Vladimír Fila se narodil v Přílepicích u Holešova.  Je absolventem Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni (obor technická kybernetika) a mezioborového studia na ČVUT Praha se zaměřením na elektroakustiku. Od dětství se věnoval hudbě a elektronice, sám aktivně hrál v amatérských souborech, později se věnoval ozvučování na Zlínsku a Brněnsku, v Plzni působil jako zvukař. Po příchodu do Prahy začal úzce spolupracovat s Milanem Svobodou a později se stal spoluvlastníkem studia Ondřeje Soukupa. V roce 2003 buduje Fila první mobilní počítačové studio LANGOSH a začíná se věnovat TV show. V roce 2011 učí na pražské HAMU akustiku. V roce 2012 začíná budovat studiový komplex pro surround mix CYBERXSTUDIOS. V současné době se orientuje na simulaci akustických nástrojů, aranžování a mix.

Vladimír Fila je vyhledávaný sound designer nejen v České republice, ale i v zahraničí, a spolupracuje na mnoha významných projektech. Opakovaně pracuje pro známé zpěváky a skupiny: spolupracoval na CD např. pro Lucii Bílou, Karla Gotta, Milana Svobodu, Báru Basikovou, Dana Landu, Nightwork, Idu Kellarovou či na CD Bídníků, Super star, Bleeding Eyes (GER), Orsons Project (CAN) a mnoha jiných.

 U muzikálů bychom nalezli jeho jméno např. u Pinocchia, Johanky z Arku, Elixíru života (vše  surround), Robina Hooda, Mauglího, Pomády či Touhy.

U filmové hudby spolupracoval na zvuku Nejasné zprávy o konci světa, Ptáka Ohniváka, Jezerní královny a Macha a Šebestové. Je také tvůrcem hudby k počítačovým hrám Mafie 1 a Moscow Rapsody.

Fila je žádaným sound designérem pro TV show a přenosy koncertů hvězd - za všechny jmenujme např. Českého slavíka, Karla Gotta, Natalii Oreiro' a d. 

Věnuje se též práci pro divadlo a balet: GURU - Nár. divadlo (simulace), Mackbeth - Pražský hrad (surround), Šachmat - HYBERNIA (simulace) a Nikita REV 2-HYBERNIA (aranžování, spoluautorství).

<< zpět